- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(222-00060)
Battery Information
| Battery Included | Yes |
Physical Characteristics
| Height | 42.4 mm |
| Width | 76.3 mm |
| Depth | 118.2 mm |
| Product Color | Pastel Blue |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 5 |
| Number of Programmable Buttons | 2 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Bluetooth Version | 5 |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Operating System Compatibility | Windows 10 |
| Windows 11 | |
| Windows 8.1 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 222-00060 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Name | Bluetooth Ergonomic Mouse |
| Brand Name | Microsoft |
| SKU | 222-00060 |
| Barcode # | 889842659344 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





