- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(77-82137)
Product Information
| Withstand Drop Height | Upto 2011.68 mm |
| Underwater Operating Depth | Upto 2011.68 mm |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 42.5 g |
| Durability | Debris Proof |
| Drop Proof | |
| Snow Proof | |
| Dirt Proof | |
| Water Proof | |
| Height | 160 mm |
| Width | 86.4 mm |
| Depth | 13.7 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
Miscellaneous
| Application/Usage | Smartphone |
| Compatibility | Apple iPhone 12 |
| Brand Compatibility | Apple |
| Phone Model Compatibility | iPhone 12 |
General Information
| Product Type | Case |
| Manufacturer Part Number | 77-82137 |
| Manufacturer Website Address | http://www.otterbox.com |
| Manufacturer | OtterBox |
| Product Name | FRE for iPhone 12 |
| Package Type | Retail |
| Product Line | FRE |
| Brand Name | LifeProof |
| SKU | 77-82137 |
| Barcode # | 840104249574 |
| Brand | OTTERBOX |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





