- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(RBP0157)
- Sealed Lead-acid Batteries
- Leak-proof Design
- Guaranteed Compatibility
- Maintenance-free
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | OLS2000ERT2UA, BPSE48V40ART2U |
| Technical Information | |
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Output Voltage | 48 V DC |
| Battery Characteristics | Leak Proof/Maintenance-free |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 11.1 kg |
| Height | 208.5 mm |
| Width | 347.2 mm |
| Depth | 70.4 mm |
| General Information | |
| Product Type | UPS Battery Pack |
| Manufacturer Part Number | RBP0157 |
| Manufacturer Website Address | https://www.cyberpower.com/au |
| Manufacturer | CyberPower Systems, Inc |
| Product Model | RBP0157 |
| Product Name | RBP0157 UPS Battery Pack |
| Brand Name | CyberPower |
| SKU | RBP0157 |
| Barcode # | 4711027791166 |
| Brand | CYBERPOWER |
| Shipping Weight | 11.1000kg |
| Shipping Width | 0.285m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.430m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





