- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The ST122VGAU VGA Auto Switcher lets you share a display between two computers and prioritize your VGA signals. The VGA switch features a primary and secondary VGA input port, and automatically outputs the signal from the primary input. When the signal feed connected to the primary input port is cut, the switcher automatically defaults to the video signal on the secondary VGA input port.
Designed for maximum control and versatility, the VGA Auto switcher also offers manual control of connected signals with easy-to-use front panel buttons that allow you to toggle between video sources.
(ST122VGAU)
StarTech 2 Port VGA Auto Switch - Automatically Selects Prioritised Signal - Supports up to 1920 x 1440 - Steel Enclosure
| SKU | ST122VGAU |
| Barcode # | 65030837378 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.000900000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





