- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ET45CB-1H1C1B0-A6)
Battery Information
| Battery Capacity | 7600 mAh |
Chipset
| Chipset Manufacturer | Qualcomm |
| Chipset Model | Snapdragon SM6375 |
Memory
| Standard Memory | 64 GB |
| Memory Technology | LPDDR4X |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Star | Yes |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Screen Size | 25.7 cm (10.1") |
| Screen Mode | WUXGA |
Operating System
| Operating System | Android 11 |
| Operating System Platform | Android |
| Upgradable Operating System | Android 14 |
Built-in Devices
| Focus Modes | Auto-focus |
| Sensor Type | Ambient Light Sensor |
| 3-axis Accelerometer | |
| Motion Sensor | |
| Magnetometer | |
| Three-axis Gyro | |
| eCompass | |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 13 Megapixel |
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 5 Megapixel |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| GPS | Yes |
| Near Field Communication | Yes |
Processor
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| 2nd Processor Speed | 1.20 GHz |
| 2nd Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Combined Processor Core | Octa-core |
General Information
| Product Type | Tablet |
| Manufacturer Part Number | ET45CB-1H1C1B0-A6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | ET-45 HC Tablet |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 699 g |
| Form Factor | Slate |
| Height | 257.8 mm |
| Width | 162.8 mm |
| Depth | 11.4 mm |
| Rugged | Yes |
| SKU | ET45CB-1H1C1B0-A6 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





