- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ET85B-3P5A2-0F0)
Battery Information
| Battery Capacity | 5180 mAh |
Storage
| Solid State Drive Capacity | 256 GB |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Memory
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | LPDDR4X |
Interfaces/Ports
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x USB-C USB 3.2 Gen2, USB-PD charging, USB DisplayPort |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 2 |
Operating System
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
Processor
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 11th Gen |
Display & Graphics
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Screen Resolution | 2160 x 1440 |
| Screen Size | 30.5 cm (12") |
| Screen Mode | QHD |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.27 kg |
| Form Factor | Slate |
| Height | 15.2 mm |
| Width | 307.3 mm |
| Depth | 226.1 mm |
| Rugged | Yes |
General Information
| Product Type | Tablet |
| Manufacturer Part Number | ET85B-3P5A2-0F0 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | ET85 Tablet |
| Product Series | ET85 |
| Brand Name | Zebra |
Built-in Devices
| Focus Modes | Auto-focus |
| Sensor Type | Magnetometer |
| 3-axis Accelerometer | |
| Ambient Light Sensor | |
| Motion Sensor | |
| Finger Print Reader | Yes |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 13 Megapixel |
| Front Camera | Yes |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Features | Barcode Reader |
| Anti-reflective Coating | |
| Wet Touch | |
| Anti-smudge | |
| Volume Control Button | |
| Glove Touch | |
| Sunlight Readable | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EPEAT |
| Energy Star | Yes |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| WWAN Supported | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| GPS | Yes |
| Cellular Data Connectivity Technology | LTE |
| Near Field Communication | Yes |
| Cellular Generation | 4G |
| SIM Size Supported | eSIM |
| Nano | |
| Cellular Phone Capability | Yes |
| SKU | ET85B-3P5A2-0F0 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





