- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(KT-MC220J-2A3S2RW)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Software
| Operating System | Android 10 |
Battery Information
| Battery Capacity | 3500 mAh |
| Battery Included | Yes |
Keyboard/Keypad
| Number of Keys | 34 |
| Keyboard Type | Function Numeric |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
Memory
| Flash Memory | 16 GB |
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Card Supported | microSD |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 800 x 480 |
| Screen Size | 10.2 cm (4") |
| Screen Mode | WVGA |
| Display Screen Type | LED |
Processor & Chipset
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Processor Type | Snapdragon |
| Processor Model | 660 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Manufacturer | Qualcomm |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Features | Gorilla Glass |
| Sensor Type | Motion Sensor |
| Accelerometer | |
| Gyroscope | |
| Scanner Range | Standard Range |
| Image Sensor Type | Imager |
| Multi-SIM Supported | No |
| Number of SIM Card Supported | 1 |
| SIM Size Supported | Nano |
| Google Mobile Services (GMS) | Yes |
| Scan Engine Model | SE4100 |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 294.8 g |
| Form Factor | Phone-size |
| Height | 200.4 mm |
| Width | 70.1 mm |
| Depth | 38.6 mm |
| Rugged | Yes |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | KT-MC220J-2A3S2RW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | MC2200 |
| Product Name | MC2200 Handheld Terminal |
| Brand Name | Zebra |
Miscellaneous
| Application/Usage | Distribution |
| Manufacturing | |
| Logistics | |
| Transportation | |
| Retail | |
| Warehouse | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 + LE |
| GPS | Yes |
| Cellular Data Connectivity Technology | LTE |
| UMTS | |
| Cellular Network Supported | GSM |
| SKU | KT-MC220J-2A3S2RW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.8400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





