- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(MC339U-GF4EG4WR)
Software
| Operating System | Android |
Display & Graphics
| Screen Size | 10.2 cm (4") |
| Screen Mode | WVGA |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | MC339U-GF4EG4WR |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | MC3390xR |
| Product Name | MC3390xR Handheld Terminal |
| Brand Name | Zebra |
Memory
| Flash Memory | 32 GB |
| Standard Memory | 4 GB |
Network & Communication
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanner Range | Medium Range |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 742.8 g |
| Form Factor | Gun |
| Height | 163.8 mm |
| Width | 96 mm |
| SKU | MC339U-GF4EG4WR |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





