- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(MC930P-GFHGG4RW)
Keyboard/Keypad
| Number of Keys | 53 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Battery Information
| Battery Capacity | 5000 mAh |
| Battery Included | Yes |
Software
| Operating System | Android 8.1 Oreo |
| Upgradable Operating System | Android 14 |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
Memory
| Flash Memory | 32 GB |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Card Supported | microSD |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 800 x 480 |
| Screen Size | 10.9 cm (4.3") |
| Screen Mode | WVGA |
| Display Screen Type | LED |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
Miscellaneous
| Application/Usage | Logistics |
| Cold Chain | |
| Government | |
| Manufacturing | |
| Retail | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| REACH | |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP67 |
| IP65 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 762.6 g |
| Form Factor | Gun |
| Height | 188 mm |
| Width | 88.9 mm |
| Rugged | Yes |
Processor & Chipset
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Processor Type | Snapdragon |
| Processor Model | 660 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Manufacturer | Qualcomm |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | MC930P-GFHGG4RW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | MC9300 |
| Product Name | MC9300 Mobile Computer |
| Product Series | MC9000 |
| Brand Name | Zebra |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Features | Gorilla Glass |
| Sensor Type | Accelerometer |
| Gyroscope | |
| Ambient Lighting | |
| Scanning Distance | 2.13 m |
| Scanner Range | Standard Range |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Engine Model | SE4770 |
| Scanning Capability | 1D |
| 2D |
| SKU | MC930P-GFHGG4RW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





