- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TC210K-0HB222-A6)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
Software
| Operating System | Android 10 |
| Upgradable Operating System | Android 14 |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
Battery Information
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 3300 mAh |
| Removable Battery | Yes |
Memory
| Flash Memory | 32 GB |
| Standard Memory | 3 GB |
| Memory Card Supported | microSD |
Camera
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 13 Megapixel |
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 5 Megapixel |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Features | Push-to-talk |
| Gorilla Glass | |
| Sensor Type | Light Sensor |
| Motion Sensor | |
| Gyroscope | |
| Proximity | |
| Accelerometer | |
| Ambient Lighting | |
| Image Sensor Type | Imager |
| SIM Size Supported | Nano |
| Google Mobile Services (GMS) | Yes |
| Scan Engine Model | SE4100 |
| Scanning Capability | 1D |
| 2D |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1280 x 720 |
| Screen Size | 12.7 cm (5") |
| Screen Mode | HD |
| Display Screen Type | LED |
Miscellaneous
| Application/Usage | Healthcare |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| EU RoHS | |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP67 |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w |
| GPS | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 239 g |
| Form Factor | Phone-size |
| Height | 156 mm |
| Width | 79 mm |
| Depth | 13.7 mm |
Processor & Chipset
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Processor Type | Snapdragon |
| Processor Model | 660 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Manufacturer | Qualcomm |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | TC210K-0HB222-A6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | TC21-HC |
| Product Name | TC21-HC Mobile Computer |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | TC210K-0HB222-A6 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





