Don't pay: $3,567.00
$2,532.00
SAVE $1,035.00 (29%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TC520L-1YFMU7P-A6)
Battery Information
| Battery Capacity | 4150 mAh |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Software
| Operating System | Android 11 |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.1 |
Camera
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 13 Megapixel |
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 5 Megapixel |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 12.7 cm (5") |
| Screen Mode | Full HD |
| Display Screen Type | LED |
Memory
| Flash Memory | 64 GB |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Card Supported | microSD |
| SDXC |
Miscellaneous
| Application/Usage | Public Safety |
| Courier Service | |
| Retail | |
| Direct Store Delivery (DSD) | |
| Warehouse | |
| Government | |
| Field Sales/Service | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| REACH | |
| TAA Compliant | Yes |
Processor & Chipset
| Processor Speed | 2.45 GHz |
| Processor Type | Snapdragon |
| Processor Model | 660 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Manufacturer | Qualcomm |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 260.8 g |
| Form Factor | Phone-size |
| Height | 159 mm |
| Width | 73.7 mm |
| Depth | 18.5 mm |
| Rugged | Yes |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | TC520L-1YFMU7P-A6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | TC52ax |
| Product Name | TC52ax Handheld Terminal |
| Product Series | TC5X |
| Brand Name | Zebra |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Sensor Type | Motion Sensor |
| Light Sensor | |
| Magnetometer | |
| Proximity | |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scan Engine Model | SE4720 |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
| SKU | TC520L-1YFMU7P-A6 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





