Don't pay: $3,355.00
$2,477.00
SAVE $878.00 (26%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TC520K-1XFMU6P-A6)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Software
| Operating System | Android 8.1 Oreo |
Miscellaneous
| Application/Usage | Retail |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
Battery Information
| Battery Capacity | 4150 mAh |
| Battery Included | Yes |
| Battery Voltage | 4.40 V |
Camera
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 13 Megapixel |
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 5 Megapixel |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1280 x 720 |
| Screen Size | 12.7 cm (5") |
| Screen Mode | HD |
| Display Screen Type | LED |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Features | Gorilla Glass |
| Sensor Type | Magnetometer |
| Pressure Sensor | |
| Light Sensor | |
| Motion Sensor | |
| Proximity | |
| Scanning Distance | 812.80 mm |
| Image Sensor Type | Imager |
| Wireless Charging | Yes |
| Google Mobile Services (GMS) | Yes |
| Scan Engine Model | SE4720 |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
Memory
| Flash Memory | 32 GB |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Card Supported | SDXC |
| SDHC | |
| microSD |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 + LE |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
Processor & Chipset
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Processor Type | Snapdragon |
| Processor Model | 660 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Manufacturer | Qualcomm |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 249.5 g |
| Form Factor | Phone-size |
| Height | 154.9 mm |
| Width | 73.7 mm |
| Depth | 18.5 mm |
| Rugged | Yes |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | TC520K-1XFMU6P-A6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | TC52X Handheld Terminal |
| Product Series | TC52X |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | TC520K-1XFMU6P-A6 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





