- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TC75FK-22B22AD-A6)
Camera
| Rear Camera | Yes |
Software
| Operating System | Android 6.0 Marshmallow |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanner Range | Standard Range |
| Image Sensor Type | Imager |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1280 x 720 |
| Screen Size | 11.9 cm (4.7") |
| Screen Mode | HD |
| Display Screen Type | LCD |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | TC75FK-22B22AD-A6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | TC75x |
| Product Name | TC75 Series Touch Computer |
| Product Series | TC75 |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 377 g |
| Height | 160 mm |
| Width | 83.8 mm |
| Depth | 27.9 mm |
Memory
| Flash Memory | 16 GB |
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Card Supported | microSDXC |
| microSDHC | |
| microSD |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac/d/h/i/r |
| GPS | Yes |
| Cellular Data Connectivity Technology | LTE |
| HSPA+ | |
| Cellular Network Supported | GSM |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| SKU | TC75FK-22B22AD-A6 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.5300kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





