- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TC83B0-3005A61CRW)
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | TC83B0-3005A61CRW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | TC8300 |
| Product Name | TC8300 Handheld Terminal |
| Brand Name | Zebra |
Memory
| Flash Memory | 32 GB |
| Standard Memory | 4 GB |
Technical Information
| Scanner Range | Medium Range |
| Image Sensor Type | Imager |
| SKU | TC83B0-3005A61CRW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.5900kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





