Don't pay: $4,991.00
$3,749.00
SAVE $1,242.00 (25%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(WT60A0-TS0LEWR)
Software
| Operating System | Android 5.1 Lollipop |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
Touchscreen Information
| Touchscreen | Yes |
Memory
| Flash Memory | 4 GB |
| Standard Memory | 1 GB |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 800 x 480 |
| Screen Size | 8.1 cm (3.2") |
| Screen Mode | WVGA |
| Display Screen Type | LCD |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 246.6 g |
| Form Factor | Wearable |
| Height | 119.4 mm |
| Width | 88.9 mm |
| Depth | 33 mm |
General Information
| Product Type | Handheld Terminal |
| Manufacturer Part Number | WT60A0-TS0LEWR |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | WT6000 |
| Product Name | WT6000 Wearable Computer |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | WT60A0-TS0LEWR |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.3200kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





