Don't pay: $20.00
$18.00
SAVE $2.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This ALOGIC Aus 3 Pin Mains Plug to 2 X IEC C13 Y Splitter Cable - Male to 2 X Female is 1 Amp is mostly used to simultaneously power a PC and monitor from a single power outlet.
PRODUCT SPECIFICATION
* 1500mm from Aus Mains Plug to split and 500mm from Split to 2 X IEC C13
* The cables is Electrical Safety Authority Approved.
* Compliant with AS/NZS3112.
* Black Colour, Moulded design.
PRODUCT FEATURE
* Available in various lengths.
* Warranty: Life Time.
(MF-AUS3P2C13-02)
Specifications
| Compatible/Used for | AUS GPO |
| Product Type | Power Cable |
| Warranty | Lifetime |
| Colour | Black |
| Connector Type | 2x IEC C13 |
| Features | * 500mm from Aus Mains Plug to split and 500mm from Split to 2 X IEC C13* The cables is Electrical Safety Authority Approved.* Compliant with AS/NZS3112.* Black Colour, Moulded design.* Available in various lengths.* Warranty: Life Time. |
| Length | 2m |
| SKU | MF-AUS3P2C13-02 |
| Barcode # | 9319866049278 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.3200kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.070m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





