- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ALOGIC Aus 3 Pin Mains Plug to IEC C15 High Temperature - Male to Female Power Cable with elastomer flex is moistly used in computer servers and home appliances with high temperature requirements. The cables has a high-temperature, notched-type IEC-C15 connector at one end and Australian 3-pin mains plug at the other end.
PRODUCT SPECIFICATION
* The cables is Electrical Safety Authority Approved.
* Compliant with AS/NZS3112.
* Black Colour, Moulded design.
* Notched type IEC C15 Connector at one end.
PRODUCT FEATURE
* Insulted Pins as per Australian Standards.* Warranty: Life Time.
(MF-3PC15-02)
| SKU | MF-3PC15-02 |
| Barcode # | 9319866069993 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.2300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





