- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ALOGIC IEC C19 to IEC C2 Power Extension - Male to Female cable is mostly used with Computers, Server and other high end equipments which have a 15A or a similar equipments, which is required to be connected to a Power Distribution Strip or a UPS. The cable features a fully moulded design for strength and durability. The cable is Electrical Safety Authority Approved.
PRODUCT SPECIFICATION
* The cables is Electrical Safety Authority Approved.
* Compliant with AS/NZS3112.
* (1) IEC C20 Male & (1) IEC C19 Female Connectors
* Black Colour, Moulded design.
PRODUCT FEATURE
* Available in various lengths.* Warranty: Life Time.
(MF-C19C20-02)
| SKU | MF-C19C20-02 |
| Barcode # | 9319866039576 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.6200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





