- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP98892F)
Miscellaneous
| Additional Information | 3 Left-angle and 3 Right-angle jumper cords |
General Information
| Product Type | Standard Power Cord |
| Manufacturer Part Number | AP98892F |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 6 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP98892F |
| Product Name | Standard Power Cord |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Power Description
| Current Rating | 16 A |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 975.2 g |
| Cord Length | 60.96 cm |
| Product Color | Black |
Technical Information
| First End Connector Type | IEC 60320 C20 |
| First End Connector Detail | 1 x IEC 60320 C20 |
| Second End Connector Type | IEC 60320 C19 |
| Second End Connector Detail | 1 x IEC 60320 C19 |
| SKU | AP98892F |
| Barcode # | 731304203896 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.0700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






