- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This SATA to LP4 Power Cable Adapter features one LP4 female power connector and a male SATA power connector, allowing you to connect an IDE hard drive to a Serial ATA power connector provided by the computer power supply.
(LP4SATAFM)
StarTech SATA to LP4 Power Cable Adapter - Power an IDE hard drive from a SATA Power connection.
| SKU | LP4SATAFM |
| Barcode # | 65030821780 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





