- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP9890)
Power Description
| Voltage Rating | 230 V AC |
General Information
| Product Type | Power Extension Cord |
| Manufacturer Part Number | AP9890 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP9890 |
| Product Name | Power Extension Cable |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 430.9 g |
| Cord Length | 60.96 cm |
| Product Color | Black |
| SKU | AP9890 |
| Barcode # | 731304217862 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.5500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






