- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP8716R)
Power Description
| Frequency | 50 Hz |
General Information
| Product Type | Standard Power Cord |
| Manufacturer Part Number | AP8716R |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 6 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP8716R |
| Product Name | AP8716R Standard Power Cord |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.15 kg |
| Cord Length | 1.80 m |
| SKU | AP8716R |
| Barcode # | 731304279716 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 2.0800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






