- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(PRM24)
Technical Information
| Dataline Protection | Phone |
| Coaxial Cable Line | |
| Ethernet |
General Information
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Manufacturer Part Number | PRM24 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | PRM24 |
| Product Name | ProtectNet PRM24 24-Outlet Surge Protection Module |
| Product Line | ProtectNet |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.23 kg |
| Height | 43.7 mm |
| Width | 479.6 mm |
| Depth | 88.9 mm |
| SKU | PRM24 |
| Barcode # | 731304202684 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






