Don't pay: $63.60
$38.00
SAVE $25.60 (40%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BSV804AU2M)
Miscellaneous
| Compatibility |
USB Chargeable Devices: |
General Information
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Manufacturer Part Number | BSV804AU2M |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | 8-Outlets Surge Suppressor/Protector |
| Brand Name | Belkin |
Physical Characteristics
| Form Factor | External |
| Power Cord/Cable Length | 2 m |
Power Description
| Output Voltage | 5 V DC |
| Surge Energy Rating | 900 J |
Technical Information
| Protection Type | Surge |
| Receptacles | 8 x AC Power |
| 2 x USB |
| SKU | BSV804AU2M |
| Barcode # | 745883651054 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 1.0100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.470m |
| Shipping Cubic | 0.002350000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





