Don't pay: $54.60
$32.00
SAVE $22.60 (41%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BSV604AU2M)
Miscellaneous
| Compatibility |
USB Chargeable Devices: |
General Information
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Manufacturer Part Number | BSV604AU2M |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | 6-Outlets Surge Suppressor/Protector |
| Brand Name | Belkin |
Physical Characteristics
| Form Factor | External |
| Power Cord/Cable Length | 2 m |
Power Description
| Output Voltage | 5 V DC |
| Surge Energy Rating | 650 J |
Technical Information
| Protection Type | Surge |
| Receptacles | 6 x AC Power |
| 2 x USB |
| SKU | BSV604AU2M |
| Barcode # | 745883651016 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.9300kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.484m |
| Shipping Cubic | 0.006098000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





