- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belkin 6-Outlet Economy Surge Protector - 2 Metres (F9E600VAU2M)
(F9E600VAU2M)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
Technical Information
| Receptacles | 6 |
General Information
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Manufacturer Part Number | F9E600VAU2M |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Model | F9E600VAU2M |
| Product Name | F9E600VAU2M 6-Outlet Surge Suppressor |
| Brand Name | Belkin |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 670 g |
| Power Cord/Cable Length | 2 m |
Power Description
| Input Voltage | 250 V AC |
| Power Handling | 2.40 kVA |
| Output Voltage | 250 V AC |
| Surge Energy Rating | 476 J |
| Maximum Line Current | 10 A |
| Maximum Surge Current | 13 kA |
| SKU | F9E600VAU2M |
| Barcode # | 722868458853 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.6600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.460m |
| Shipping Cubic | 0.002300000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





