- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(PRM4)
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| China RoHS |
Technical Information
| Dataline Protection | Coaxial Video/Cable |
| Datacommunication | |
| Ethernet | |
| Audio/Video | |
| Phone | |
| Protection Type | Lightning |
| Surge |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 300 g |
| Height | 44 mm |
| Width | 102 mm |
| Depth | 83 mm |
General Information
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Manufacturer Part Number | PRM4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | PRM4 |
| Product Name | ProtectNet PRM4 Surge Suppressor |
| Product Line | ProtectNet |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | PRM4 |
| Barcode # | 731304217176 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.4600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






