Don't pay: $46.40
$26.00
SAVE $20.40 (44%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BSV401AU2M)
Miscellaneous
| Compatibility |
USB Chargeable Devices: |
General Information
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Manufacturer Part Number | BSV401AU2M |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | 4-Outlets Surge Suppressor/Protector |
| Brand Name | Belkin |
Physical Characteristics
| Form Factor | External |
| Power Cord/Cable Length | 2 m |
Power Description
| Output Voltage | 5 V DC |
| Surge Energy Rating | 525 J |
Technical Information
| Protection Type | Surge |
| Receptacles | 2 x USB |
| 4 x AC Power |
| SKU | BSV401AU2M |
| Barcode # | 745883650965 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.7800kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.485m |
| Shipping Cubic | 0.003395000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





