- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
APC Surge Module for CAT6 or CAT5/5e Network Line, Replaceable, 1U, use with PRM4 or PRM24 Chassis Protects an ethernet data port from damaging transients. Supports Cat5, Cat5E and Cat6 cabling standards. Compatible with Power Over Ethernet (POE) and network speeds up to 10GbE (10GigE). Includes: User Manual
(PNETR6)
| SKU | PNETR6 |
| Barcode # | 731304217183 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.102m |
| Shipping Cubic | 0.000275000m3 |
Manufacturer Contact Info: http://www.apc.com/, 1800 652 725
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






