- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F9E400VAU1M)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
Technical Information
| Receptacles | 4 |
General Information
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Manufacturer Part Number | F9E400VAU1M |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Model | F9E400VAU1M |
| Product Name | F9E400VAU1M 4-Outlets Surge Suppressor |
| Brand Name | Belkin |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 470 g |
| Power Cord/Cable Length | 1 m |
Power Description
| Input Voltage | 250 V AC |
| Power Handling | 2.40 kVA |
| Output Voltage | 250 V AC |
| Surge Energy Rating | 238 J |
| Maximum Line Current | 10 A |
| Maximum Surge Current | 6.5 kA |
| SKU | F9E400VAU1M |
| Barcode # | 722868458839 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.002368000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





