- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SERIES APC Replacement Battery Cartridge PRODUCT LINE 29 BATTERY 3_5 Years Expected Battery Life, Maintenance_free sealed Lead_Acid battery with suspended electrolyte : leakproof UNIT DIMENSIONS (WXDXH) 99 x 74 x 112 mm UNIT WEIGHT 1.70 KG WARRANTY 1 year repair or replace
(RBC29)
| SKU | RBC29 |
| Barcode # | 731304099857 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 2.0400kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.196m |
| Shipping Cubic | 0.005998000m3 |
Manufacturer Contact Info: http://www.apc.com/, 1800 652 725
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






