- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ATEN VC080 HDMI EDID Emulator - HDTV resolutions of 480i, 480p, 720i, 720p, 1080i, 1080p (1920 x 1080); VGA, SVGA, XGA, SXGA, UXGA and WUXGA (1920 x 1200) - EDID Wizard allows a user an easy way to manage EDID settings - HDMI (3D, Deep Color), HDCP compatible - Supports Dolby True HD and DTS HD Master Audio - Signaling rates up to 2.25 Gbits in support of 1080p display - LED indication of video source devices
(VC080-AT)
ATEN VC080 HDMI EDID Emulator - HDTV resolutions of 480i, 480p, 720i, 720p, 1080i, 1080p (1920 x 1080); VGA, SVGA, XGA, SXGA, UXGA and WUXGA (1920 x 1200) - EDID Wizard allows a user an easy way to manage EDID settings - HDMI (3D, Deep Color), HDCP compatible - Supports Dolby True HD and DTS HD Master Audio - Signaling rates up to 2.25 Gbits in support of 1080p display - LED indication of video source devices
| SKU | VC080-AT |
| Barcode # | 672792004193 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.7300kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.002304000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





