- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(VC810-AT)
Specifications
| Compatible/Used for | Video Converter |
| Product Type | HDMI(M) to VGA(F) Adapter. Non-powered |
| Warranty | 2 Years |
| Compatible Size | up to 1920x1200(PC) / 1080p(HDTV) |
| Video Input | Interfaces: 1 x HDMI Type A Male (Black); Impedance: 100 ohm |
| Video Output | Interfaces: 1 x HDB-15 Female (Black); Impedance: 75 ohm |
| SKU | VC810-AT |
| Barcode # | 672792005411 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.000864000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






