- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

ATEN Vancryst VC920 Mini DisplayPort to VGA Adapter - 1x Mini DisplayPort Male to 1x HDB-15 Female - Supports up to 1920x1200 (PC) / 1080p (HDTV) - 12 Months Limited Warranty
(VC920-AT)
| Video Input | |
| Interfaces | 1 x Mini DisplayPort Male (White) |
| Video Output | |
| Interfaces | 1 x HDB-15 Female (Blue) |
| Video | |
| Max. Pixel Clock | 165 MHz |
| Max. Resolution | Input DP 1.2 up to 4096 x 2160@60Hz (4:4:4) Output up to 1920 x 1200 |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0 - 50 ºC |
| Storage Temperature | -20 - 60 ºC |
| Humidity | 0 - 80% RH, Non-Condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Plastic |
| Weight | 0.04 kg ( 0.09 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 20.00 x 4.30 x 2.01 cm (7.87 x 1.69 x 0.79 in.) |
| Carton Lot | 40 pcs |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | VC920-AT |
| Barcode # | 672792003042 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.0900kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.035m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.000756000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





