- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

One button. Tons of benefits: Introducing the world’s first 24-inch FHD video conferencing monitor certified for Microsoft Teams, purpose-built so you can launch the Teams application, join meetings and respond to notifications with a press of a button. Plus, there is an LED indicator to notify you about a Teams alert. Streamline virtual meetings: With an integrated pop-up IR camera, dual 5W speakers and noise-canceling mic, this display delivers simplified collaboration wherever you work. Quick, safe protection: Save time signing in with secure, Windows Hello facial recognition that’s faster than remembering and typing your password. Personalized convenience: Say what you need and let Cortanai do the rest with hands-free commands. Jumpstart productivity: Simply press the monitor power button and the power sync feature seamlessly starts your monitor and connected Dell PC, even when the laptop lid is closed. Compatible with select Dell PCs.i
(C2422HE)
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewable Screen Size | 60.5 cm (23.8") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size Class | 609.60 mm |
| Operating Power Consumption | 195 W |
| Standby Power Consumption | 200 mW |
| Off-Mode Power Consumption | 200 mW |
| Energy Efficiency Class (SDR) (from 1st March, 2021) | D |
| Energy Efficiency Class (SDR) (from 1st March 2021) | D |
| ON Mode Energy Consumption per 1000Hour (SDR) (from 1st March 2021) | 14 kW |
| ON Mode Energy Consumption per 1000Hour (SDR) (from 1st March, 2021) | 14 kW |
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | C2422HE |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Model | C2422HE |
| Product Name | C2422HE Widescreen LCD Monitor |
| Product Series | C |
| Brand Name | Dell |
| SKU | C2422HE |
| Barcode # | 884116383505 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 6.8000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.740m |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





