- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP CH G2 - UMA i7 8650U / 64 GB M2 SATA-3 / WLAN BT / 2x4 8GB DDR4 2400 / LOC Chrome 64 / 1/1/0
(6KZ00PA)
Specifications
| Accessory | |
| Camera | |
| Card Reader | One 3-in-1 SD card reader |
| Chipset | |
| Dimensions | 14.93 x 14.93 x 4 cm |
| Drive Bay | |
| Expansion Slot | |
| Form Factor | Mini |
| Front I/O | 1 headphone/microphone combo; 2 USB 3.0; 1 3-in-1 SD card reader |
| Front/Rear Ports | |
| Graphics | Intel® UHD Graphics 620 |
| LAN | Wired Gigabit Ethernet (RTL8151GH-CG) |
| Memory | 8 GB DDR4-2400 SDRAM (2 x 4 GB) |
| Operating System | Google Chrome™ OS |
| Optical Drive | |
| Power Supply | 90 W external power adapter |
| Processor | Intel® Core™ i7-8650U with Intel® UHD Graphics 620 (1.9 GHz base frequency, up to 4.2 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 8 MB cache, 4 cores) |
| Product Family | HP |
| Rear I/O | 1 HDMI; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 USB 3.0; 1 USB Type-C™; 2 USB 2.0 |
| Storage Capacity | 64 GB SATA SSD |
| Storage Type | 64 GB SATA SSD |
| Warranty | 1/1/0 |
| Weight | 0.79 kg |
| Wireless | Intel Dual Band Wireless-AC 7265 802.11 AC 2x2 WiFi + Bluetooth® 4.2 Combo Adapter, non-vPro |
| SKU | 6KZ00PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





