- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(6UY27PA)
Specifications
| Accessory | |
| Card Reader | |
| Chipset | |
| Dimensions | 12 x 22 x 25.1 cm |
| Form Factor | Thin Client |
| Front/Rear Ports | 1 SuperSpeed USB 3.0; 2 Hi-Speed USB 2.0; 1 RJ-45; 2 DisplayPort™ 1.2; 1 audio line-in/line-out; 1 serial; 2 PS/2 (keyboard and mouse); 2 Hi-Speed USB 2.0; 2 SuperSpeed USB 3.0; 1 headset |
| Graphics | Radeon™ R6E graphics (Integrated) |
| LAN | Realtek GbE |
| Memory | 8 GB DDR4-1866 SDRAM (2 x 4 GB) |
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise for Thin Clients |
| Power Supply | 65 W external power adapter, worldwide auto-sensing, 100-240 VAC, 50-60 Hz, energy-saving automatic power-down, surge-tolerant |
| Processor | AMD GX-420GI SoC with Radeon™ R6E graphics (2 GHz up to 2.2 GHz, 2 MB cache, 4 cores) |
| Product Family | HP |
| Storage Capacity | 128 GB Flash memory |
| Storage Type | 128 GB Flash memory |
| Weight | 1.52 kg |
| Wireless | Intel® Dual Band Wireless-AC 3168 Wi-Fi® and Bluetooth® Combo |
| SKU | 6UY27PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





