- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(E6P34AA)
Battery Information
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
Power Description
| Power Source | Battery |
Miscellaneous
| Additional Information | USB Cable separate |
| Platform Supported | PC |
Warranty
| Additional Warranty Information | 3 Years Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair + Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 3 Year |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | E6P34AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Wireless Barcode Scanner |
| Brand Name | HP |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 245 g |
| Form Factor | Handheld |
| Length | 181 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 71 mm |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported |
1D/ Linear Codes: 2D Codes: Postal Codes: Stacked Codes: |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Depth of Field |
|
| Scan Pattern | Omni-directional |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
| SKU | E6P34AA |
| Barcode # | 887758716380 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.8200kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.004704000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





