You Might Want To Add
HP CF214X 14X High Yield Black Original Laser
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

HP LaserJet Enterprise M725dn Multifunction Monochrome Duplex Laser Printer - Print, copy, scan - Up to 41 ppm - Up to 1200 x 1200 dpi print/Up to 600 dpi scan - HP ePrint, Apple AirPrint™, Mopria-certified, 2 Hi-Speed USB 2.0 Host, 1x Hi-Speed USB 2.0 Device, 1x Gigabit Ethernet 10/100/1000T network, 1x Foreign Interface, 1x Hardware Integration Pocket, 2x Internal USB Host
(CF066A)
Specifications
| Accessories | |
| Compatible Operating Systems | Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP (SP2+), Windows Server 2003 (SP1+), Windows Server 2008 (32 and 64 bit), Windows Server 2008 R2 (64 bit), Windows Server 2012 (64 bit);Mac OS X 10.6, OS X Lion, OS X Mountain Lion |
| Dimensions | 614 x 649 x 609 mm |
| Duplex Print Option | Yes |
| Duty Cycle | 200000 Pages per month |
| Functions | Print, Copy, Scan |
| Interface | 2 x Hi-Speed USB2.0 Host, 1 x Hi-Speed USB2.0 Device, 1 x Gigabit Ethernet 10/100/1000T Network, 1 x Foreign Interface, 1 x Hardware Integration Pocket, 2 x Internal USB Host |
| LCD/LED Diplay | |
| Model | HP LaserJet Enterprise MFP M725dn |
| Print Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Print Size | A3, A4, A5, B4 (JIS), B5 (JIS) |
| Print Speed (ppm/ipm) | Up to 40 ppm |
| Printer Dimensions | |
| Processor/Memory | 800 MHz/1 GB |
| Series | |
| Supplies Compatibility | HP 14A Black LJ Toner Cartridge CF214A (~10,000 pages), HP 14X Black LJ Toner Cartridge CF214X (~17,500 pages) |
| Supported OS | |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 54.11 kg |
| Paper Handling | 100-sheet multipurpose tray, two 250-sheet input trays (input, standard), 250-sheet output bin (output, standard) |
| Power Source | Input voltage: 220 to 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 2 Hz) |
| SKU | CF066A |
| Barcode # | 887111016805 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 54.1100kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





