You Might Want To Add
HP 76X High Yield Black Original LaserJet Ton
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP LaserJet Pro M428fdw Laser Multifunction Monochrome Wireless Printer - Print: Up to 38 ppm (31 in duplex) - Scan : Up to 29 ppm/46 ipm (b&w), up to 20 ppm/34 ipm (colour) - Monthly Cycle: Up to 80,000 pages - Print Quality (Black, Best): HP FastRes1200 (Enhanced up to 4800 x 600 dpi) - Connectivity: 2.4/5 GHZ 802.11b/g/n Wi-Fi, Gigabit Ethernet LAN - 2.7" Colour Touchscreen - Print, Copy, Scan, Fax, Email - W1A30A - 12 Months Limited Warranty **replaces M426fdw (F6W15A)** HP M428FDW Mono MFP
(W1A30A)
Specifications
| Accessories | HP LaserJet 550-sheet Feeder Tray D9P29A; HP v222w 16 GB Mini USB Drive P0R81AA |
| Compatible Operating Systems | Windows Client OS (32/64 bit), Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver |
| Dimensions | Package dimensions 497 X 398 X 490 (W x D x H) |
| Duplex Print Option | Automatic |
| Duty Cycle | Up to 80,000 pages Monthly |
| Functions | Print, Copy, Scan, Fax, Email |
| Interface | 1 Hi-Speed USB 2.0; 1 rear host USB; 1 Front USB port; Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000BASE-T network; 802.11b/g/n / 2.4 / 5 GHZ Wi-Fi radio |
| LCD/LED Diplay | 2.7" (6.86 cm) intuitive color touchscreen (CGD) |
| Model | M428fdw |
| Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
| Print Size | Letter; Legal; A4; custom sizes 102 x 152 to 216 x 356 mm |
| Print Speed (ppm/ipm) | Up to 38 ppm |
| Printer Dimensions | 420 x 390 x 323 mm (W x D x H) |
| Processor/Memory | 512MB DDR; 512MB Flash |
| Series | LaserJet Pro |
| Supplies Compatibility | HP 58/59/76 Toner |
| Supported OS | Windows Client OS (32/64 bit), Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver |
| Warranty | One-year Bench/Depot Repair warranty |
| Weight | 12.6 kg |
| SKU | W1A30A |
| Barcode # | 192018915008 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 15.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.490m |
| Shipping Cubic | 0.002450000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





