You Might Want To Add
HP 416A Cyan Original LaserJet Toner Cartridg
HP 416X High Yield Cyan Original LaserJet Ton
HP 416A Yellow Original LaserJet Toner Cartri
HP 416A Black Original LaserJet Toner Cartrid
HP 416X High Yield Magenta Original LaserJet
HP 416X High Yield Yellow Original LaserJet T
HP 416X High Yield Black Original LaserJet To
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

HP LaserJet Pro M479fdw Laser Multifunction Colour Printer
Features: Print, Copy, Scan, Fax & Email - Print Speed ISO, A4: 27 ppm (Colour / Black)
Print Speed Duplex: 24 ipm
Duty Cycle: Up to 50,000 A4 Pages
Display: 4.3" Colour Touchscreen
Connectivity: Wireless 802.11b/g/n 2.4/5 GHz + Ethernet 100/100/1000 Base-TX
Copy Resolution: Up to 600 x 600 dpi
W1A80A
12 Months Limited Warranty
HP M479FDW Colour MFP
(W1A80A)
Specifications
| Accessories | 4.3" intuitive touchscreen Color Graphic Display (CGD) |
| Compatible Operating Systems | Windows Client OS (32/64 bit), Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver |
| Dimensions | Package dimensions 597 x 497 x 490 mm (W x D x H) |
| Duplex Print Option | Automatic |
| Duty Cycle | Up to 50,000 pages monthly |
| Functions | Print, copy, scan, fax, email |
| Interface | 1 Hi-Speed USB 2.0 port; 1 host USB at rear side; built-in Gigabit Ethernet 10/100/1000 Base-TX network port; 1 Wireless 802.11b/g/n/2.4/5 Ghz Wi-Fi radio |
| LCD/LED Diplay | 4.3" intuitive touchscreen Color Graphic Display (CGD) |
| Model | M479fdw |
| Print Resolution | 600 x 600 dpi, Up to 38,400 x 600 enhanced dpi |
| Print Size | A4, A5, A6, B5 (JIS), B6 (JIS), 16K (195 x 270 mm, 184 x 260 mm, 197 x 273 mm), 10 x 15 cm, Oficio (216 x 340 mm), postcards (JIS single, JIS double), envelopes (DL, C5, B5) |
| Print Speed (ppm/ipm) | Print speed up to 28 ppm (black) and 28 ppm (color) |
| Printer Dimensions | 416 x 472 x 400 mm (W x D x H) |
| Processor/Memory | 512 MB NAND Flash, 512 MB DRAM |
| Series | LaserJet Pro |
| Supplies Compatibility | HP 414/415/416 Toner |
| Supported OS | Windows Client OS (32/64 bit), Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver |
| Warranty | One-year, next-business day, onsite warranty |
| Weight | 23.4 kg |
| SKU | W1A80A |
| Barcode # | 192018996847 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 26.9000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.590m |
| Shipping Cubic | 0.002950000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





