You Might Want To Add
HP 915 Black Original Ink Cartridge
HP 915 Magenta Ink 3YM16AA
HP 915XL Magenta Ink 3YM20AA
HP 915 Cyan Original Ink Cartridge - 3YM15AA
HP 915 Yellow Original Ink Cartridge - 3YM17A
HP 915XL Cyan Original Ink Cartridge - 3YM19A
HP 915XL Yellow Original Ink Cartridge - 3YM2
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Max Black Print Speed (ppm) 18 Max Colour Print Speed (ppm) 10 Black Print Resolution (dpi) 1200 x 1200 Colour Print Resolution (dpi) 4800 x 1200 Print Media Cards, Envelopes, Letter, Plain Paper Print Document Size A4, A5, A6, B5, C5, C6, Envelope, Executive, Letter (LTR) Duplex Printing Yes Input Paper Tray (sheets) 225, 35 ADF Connectivity Wireless Supported Operating System Windows 7 or later Weight (kg) 8.2 Product Height (cm) 23.3 Product Width (cm) 46 Product Depth (cm) 33.7
(228G2D)
Specifications
| Compatible Operating Systems | Windows 10, 8, Windows 7 Service Pack 1 (SP1), OS X v10.11 El Capitan, macOS Sierra v10.12 (previously OS X); macOS High Sierra v10.13, Linux, Chrome OS |
| Dimensions | 46.0 x 33.75 x 23.3 cm |
| Duplex Print Option | Automatic (standard) |
| Durability | - |
| Duty Cycle | Up to 20,000 pages |
| Functions | Print, copy, scan |
| Interface | Wireless capability: Yes, built-in Wi-Fi 802.11a/b/g/n |
| LCD/LED Diplay | 2.2" (5.58 cm) Capacitive Touchscreen MGD |
| Paper Handling | 225-sheet input tray, 35-sheet ADF |
| Print Resolution | Up to 4800 x 1200 dpi |
| Print Size | A4 |
| Print Speed (ppm/ipm) | Print speed black (draft, A4)- Up to 28 ppm |
| Printer Dimensions | 46.0 x 33.75 x 23.3 cm |
| Processor/Memory | 256 MB |
| Series | HP OfficeJet |
| Supplies | |
| Supplies Compatibility | HP 915 Black, Cyan, Magenta & Yellow Original Ink Cartridges, HP 915XL Black, Cyan, Magenta & Yellow Original Ink Cartridges |
| Supported OS | |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 8.2 kg |
| SKU | 228G2D |
| Barcode # | 195161213748 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 9.3500kg |
Manudacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





