You Might Want To Add
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Max Black Print Speed (ppm) 22 Max Colour Print Speed (ppm) 18 Black Print Resolution (dpi) 1200 x 1200 Colour Print Resolution (dpi) 4800 x 1200 Cartridge Ink Colours Black, Cyan, Magenta, Yellow Print Document Size A4, A5, A6, B5, Envelope Duplex Printing Yes Input Paper Tray (sheets) 250 Output Paper Tray (sheets) 60 Max Optical Scan Resolution (dpi) 1200 x 1200 Screen Size (inches) 2.65 Connectivity Ethernet, USB 2.0, Wi-Fi Supported Operating System Windows 7 or later Weight (kg) 8.95 Product Height (cm) 27.8 Product Width (cm) 43.93 Product Depth (cm) 34.25
(22A60D)
Specifications
| Compatible Operating Systems | Windows 10, 8.1, 8, 7,Windows Server 2008 R2 64-bit, Windows Server 2008 R2 64-bit (SP1), Windows Server 2012 64-bit, Windows Server 2012 R2 64-bit, Windows Server 2016, Chrome OS |
| Dimensions | Maximum Dimensions (W X D X H) 43.93 x 51.98 x 27.8 cm |
| Duplex Print Option | Automatic (standard) |
| Durability | - |
| Duty Cycle | Duty Cycle (Monthly, Letter) Up to 25,000 pages |
| Functions | Print, copy, scan, fax |
| Interface | USB; 1 Ethernet; 1 Wireless 802.11a/b/g/n; 2 RJ-11 modem ports |
| LCD/LED Diplay | 2.7" (6.86 cm) Capacitive Touchscreen CGD |
| Paper Handling | Paper Handling Input, Standard 250-sheet input tray; 35-sheet ADF Paper Handling Output, Standard 60-sheet output tray |
| Print Resolution | Rendered dpi of up to 1200 x 1200 |
| Print Size | Media Sizes Supported: A4, A5, A6, B5(JIS), Card (A4, Hagaki, Ofuku Hagaki); Photo (13 x 18 cm, 10 x 15 cm); Envelope (A2, C5, C6, DL. Chou #3, Chou #4); 8.5 x 13 in |
| Print Speed (ppm/ipm) | Print Speed Color (ISO) Up to 18 ppm Print Speed Black (ISO)Up to 22 ppm |
| Printer Dimensions | Maximum Dimensions (W X D X H) 43.93 x 51.98 x 27.8 cm |
| Processor/Memory | 512 MB |
| Series | HP OFFICEJET PRO AIO |
| Supplies | What's in the box: HP OfficeJet Pro 9010e/9012e All-in-One Printer HP 965 Setup Black Ink Cartridge HP 965 Setup Cyan Ink Cartridge HP 965 Setup Magenta Ink Cartridge HP Setup 965 Yellow Original Ink Cartridge Regulatory Flyer Ink Caution Flyer Power Cord Setup Poster Reference Guide |
| Supplies Compatibility | Orderable Supplies: HP 965 Black Original Ink Cartridge 3JA80AA; HP 965 Cyan Original Ink Cartridge 3JA77AA; HP 965 Magenta Original Ink Cartridge 3JA78AA; HP 965 Yellow Original Ink Cartridge 3JA79AA; HP 965XL Black Original Ink Cartridge 3JA84AA; HP 965XL Cyan Original Ink Cartridge 3JA81AA; HP 965XL Magenta Original Ink Cartridge 3JA82AA; HP 965XL Yellow Original Ink Cartridge 3JA83AA; HP 969XL Black Original Ink Cartridge 3JA85A. |
| Supported OS | Windows 10, 8.1, 8, 7,Windows Server 2008 R2 64-bit, Windows Server 2008 R2 64-bit (SP1), Windows Server 2012 64-bit, Windows Server 2012 R2 64-bit, Windows Server 2016, Chrome OS |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 9.29 kg |
| SKU | 22A60D |
| Barcode # | 195161214080 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 11.0000kg |
Manudacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





