- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP PRO 400 MINI G9 I3-12300T 8GBX1-D4NB 256GB WIFI6 BT5.2 W10P-W11DG
(6L6V4PA)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Network & Communication
| Ethernet Technology | Ethernet |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 90 W |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.42 kg |
| Form Factor | Desktop Mini |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Star | Yes |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Platform | Windows |
| Downgradable Operating System | Windows 10 Pro |
Storage
| Solid State Drive Configuration | 256GB |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
General Information
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | 6L6V4PA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | HP Pro Mini 400 G9 Desktop PC |
| Product Line | Pro Mini |
| Product Series | 400 G9 |
| Brand Name | HP |
Display & Graphics
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 730 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 SuperSpeed USB Type-C 20Gbps signaling rate |
Memory
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Number of Total Memory Slots | 2 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Memory Configuration | 1 x 8GB |
Processor
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Model | i3-12300T |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Maximum Turbo Speed | 4.20 GHz |
| Processor Generation | 12th Gen |
| SKU | 6L6V4PA |
| Barcode # | 196786190070 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo ThinkCentre Neo 50S G4 -12JF00EXAU- Intel i5-13400 16GB 3200MHz 256GB SSD
$1,159.00 $1,829.00
HP Pro Mini 400 G9, i5-14500T, 16GB, 512GB SSD, WLAN, W11P64, (replaces 9E775PT)
$1,416.00 $1,822.44





