- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
<h2><strong>Lenovo Tiny-In-One 27″ QHD Non-Touch Monitor</strong></h2>
<p>The Lenovo Tiny-In-One 27 is a modular business monitor designed to create a flexible and space-efficient all-in-one workspace.</p>
<p>Its large QHD display and adjustable stand support productive office use while allowing independent upgrades of the display and Tiny PC.</p>
<h3>Key Features</h3>
<ul>
<li>Modular Tiny-In-One design supporting compatible ThinkCentre Tiny PCs</li>
<li>Ergonomic stand with tilt and height adjustment</li>
</ul>
<h3>Technical Specifications</h3>
<ul>
<li>Display Size: 27″</li>
<li>Resolution: QHD (2560 × 1440)</li>
<li>Aspect Ratio: 16:9</li>
</ul>
(11JHRAR1AU)
| Speakers | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| Microphone | Yes |
| Webcam | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.23 mm |
| Response Time | 4 ms with OD |
| Features | Eye-Care |
| Cable Lock Slot | |
| NearEdgeless | |
| sRGB | |
| VoIP Controls | |
| Viewable Screen Size | 68.6 cm (27") |
| Screen Mode | WQHD |
| Number of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | WLED |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 685.80 mm |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Pivot | |
| Height | |
| Swivel |
| USB | Yes |
| VGA | No |
| Number of USB Ports | 1 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Weight (Approximate) | 4.91 kg |
| Colour | Black |
| Weight with Stand (Approximate) | 7.95 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Colour Supported | 16.7 Million Colours |
| Maximum Resolution | 2560 x 1440 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | Tiny-In-One 27 |
| Product Name | ThinkCentre Tiny-In-One 27 Widescreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkCentre |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 11JHRAR1AU |
| Barcode # | 195042227826 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 11.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





