Trend Micro Maximum Security 2026 - 2 Years 3 Devices for PC, Mac, Android or iOS devices
$69.00 $249.00
Sale Top
Seller
The QNAP QXG-10G1T is a high-performance network expansion card that provides 10 Gigabit Ethernet connectivity to your compatible NAS or PC system. Designed to deliver ultra-fast data transfer speeds, it is ideal for bandwidth-intensive applications such as video editing, virtualization, and large file transfers.
Upgrade your network infrastructure with the QNAP QXG-10G1T to achieve blazing-fast 10GbE speeds and improved data handling for demanding tasks.
(QXG-10G1T)
Description: Single-port (10Gbase-T) 10GbE network expansion card, PCIe Gen3 x4, Low-profile bracket pre-loaded, Low-profile flat and Full-height are bundled
Interface: PCIe 3.0 x 4
Warranty: 1 year limited warranty
System Requirement:
Bracket: Low-profile bracket pre-installed; full-height and specialized (for selected QNAP NAS) brackets are bundled
Port and cable: RJ-45; Cat 6a cable recommended
| SKU | QXG-10G1T |
| Model # | QXG-10G1T |
| Barcode # | 4713213512739 |
| Brand | QNAP |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.169m |
| Shipping Length | 0.219m |
| Shipping Cubic | 0.005922000m3 |
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
$69.00 $249.00