- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Synology E10G21-F2 Dual Port 10 Gigabit SFP+ PCIe Ethernet Adapter Card - Data Transfer Rate: 10Gbps - PCIe Interface: PCIe 3.0 x8 (x4 link) - Connections: SFP+ - Jumbo Frame: 1.5 ~ 9KB - IEEE Specification: 802.3ad Link Aggregation, 802.3ae 10Gbps Ethernet - Network Operation Mode: Full Duplex - Bracket Height: Low Profile, Full Height - Optical SR, Optical LR, DAC Support
(E10G21-F2)
Technical Details
| Warranty | 5 Years |
|---|
| SKU | E10G21-F2 |
| Barcode # | 846504003822 |
| Brand | SYNOLOGY |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.050m |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





