- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Samsung S6U 27" QHD HDR10 IPS Monitor - Resolution: 2560x1440 - Refresh Rate: 75Hz - HDR10 - Response Time: 5ms - Brightness: 300cd/m2 -2560x1440 - Refresh Rate: 75Hz - HDR10 - Response Time: 5ms - Brightness: 250cd/m2 - Aspect Ratio: 16:9 - Panel Type: IPS - Ports: HDMI x1, DisplayPort 1.2, USB 3.0 x3, USB-C - LS27A600UUEXXY - 3 Year Warranty
(LS27A600UUEXXY)
Specifications
| 3D Support | No |
| Accessories | 1x Power cord, 1x HDMI cable, 1x USB-C cable |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Box Weight | 8.4Kg |
| Brightness | 300cd/m Typical |
| Built-in Speaker | No |
| Colour | Black |
| Contrast Ratio | 1000:1(Typ), 700:1(Min) |
| Dimensions with stand | 61.6 x 55.2 x 19.6cm |
| Input Connector | 1x DP1.2, 1x HDM1.4, 3x USB3.0, 1x USB-C (90W), 1xLAN,1xheadphone |
| Panel Size | 27" FLAT |
| Panel Type | IPS |
| Power Supply | Internal power |
| Resolution | 2,560 x 1,440 |
| Response Time | 5ms |
| Stands | HAS 120.0mm(±5.0mm) |
| Viewing Angle | 178°/178° |
| Wall Mounting | 100 x 100 |
| Warranty | 3 years |
| Weight | 6.7Kg |
| SKU | LS27A600UUEXXY |
| Barcode # | 887276348551 |
| Brand | SAMSUNG |
| Shipping Weight | 7.0000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





