- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This PS/2 USB Adapter converts a single USB port into two universal PS/2 ports, letting you connect any PS/2 peripheral (e.g. mouse, keyboard) to a computer through USB.
Supporting plug and play installation, the PS/2 USB adapter offers a cost-effective way to bridge legacy PS/2 peripherals with a more modern, USB-capable computer.
(USBPS2PC)
StarTech USB to PS/2 Converter Adapter - Keyboard and Mouse
| SKU | USBPS2PC |
| Barcode # | 65030799614 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





