- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
DS8178-DL BLACK FIPS STANDARD CRADLE USB KIT: DS8178-DL0F007ZZWW SCANNER CBA-U21-S07ZBR SHIELDED USB CABLE CR8178-SC100F4WW CRADLE THE ULTIMATE IN PERFORMANCE, INNOVATION AND MANAGEABILITY The checkout stand is the last chance you have to leave shoppers with a good impression. The quality of the checkout experience is heavily dependent upon the performance of the scanner you choose. Now, you can leave every shopper with the ultimate last impression with the DS8100 Series handheld imager. The DS8100 Series rises above conventional imagers to deliver unprecedented scanning performance on virtually every 1D and 2D barcode, keeping your checkout lines moving and your cashiers free to deliver a more personal checkout experience. The DS8100 Series - because when it comes to the checkout experience in your store, only the best will do.
(DS8178-DL7U2100SFW)
| Environmentally Friendly | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
| Weight (Approximate) | 235.3 g |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 167.6 mm |
| Width | 66 mm |
| Depth | 106.7 mm |
| Product Color | Twilight Black |
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS8178-DL7U2100SFW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS8178-DL |
| Product Name | DS8178-DL Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | DS8100 |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | DS8178-DL7U2100SFW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.7000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





